Wystawa malarstaw Urszuli Pietras

opublikowane: 6 maj 2020, 04:01 przez Gminny Dom Kultury w Zakrzówku   [ zaktualizowane 7 maj 2020, 00:38 ]
27 wrzesnia 2019 roku odbył sie wernisaż malarstwa Pani Urszuli Pietras.

    Urszula Pietras     

    Urodziła się w 1954 r. w Czemiernikach. Absolwentka filologii polskiej na Wydziale Humanistycznym UMCS w Lublinie (1973). Nauczyciel dyplomowany j. polskiego w Gimnazjum nr 1 w Radzyniu Podlaskim , obecnie na emeryturze.       
    Uczestniczyła w malarskich plenerach rodzinnych w Holi (1994), Wierzchowiskach (1995), Brusie (1996), Czemiernikach (1996), zakończonych wystawami zbiorowymi, m.in. w Radzyniu Podlaskim oraz Białej Podlaskiej.  W latach 2017-2018 brała także udział w plenerach „Dolina Tyśmienicy” zorganizowanych przez Starostwo Powiatowe w Radzyniu Podlaskim . Swoje prace prezentowała też w „Przeglądzie Sztuki Nieprofesjonalnej” w 1999 r. w Galerii Oranżeria w ROK  oraz na innych wystawach zbiorowych. 
    Jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Nauczycieli Plastyków w Lublinie oraz Stowarzyszenia Przyjaciół I Liceum Ogólnokształcącego w Radzyniu Podlaskim. 
    Posługuje się różnymi technikami: olejem, rysunkiem węglem i piórkiem, kolażem roślinnym. Najbardziej jednak fascynuje się odkrywaniem malarskich możliwości pasteli suchych. 
    Jej ulubione tematy są związane z  naturą, w szczególności pejzażem, dziko rosnącymi roślinami. Chętnie maluje kwiaty, ptaki, zwierzęta, rzadziej architekturę i portret. 
    Należy do  Klubu Nordic Walking -CHODZĘ z SERcEM.
    Jest także pasjonatką  wypraw rowerowych, jakie odbywa z gronem przyjaciół. Dostrzegane podczas wędrówek i rajdów piękno przyrody utrwala w swoich pracach.


     „ Wielki talent, wrażliwość i wyjątkowy zmysł obserwacji sprawiają, że spod ręki artystki wychodzą w zaskakującym tempie cudowne dzieła.(…)
    Przy obrazach Urszuli  można chociaż przez chwilę poczuć ciepło letnich dni, zapach łąk, powiew ciepłego wiatru, usłyszeć bzyczenie owadów i śpiew ptaków. Te obrazy zabierają widza w podróż i opowiadają o przecudnej polskiej przyrodzie.”         .                          
                                                                Arkadiusz Kulpa- artysta malarz, kierownik Galerii Oranżeria w Radzyniu PodlaskimDelikatna ta subtelność, 
Tak subtelna delikatność, 
Zmienia szarą dnia codzienność,
W przezroczystą, szklaną jasność. 
Ruchem dłoni niewzruszonym, 
Przyciągając ciągłość zdarzeń, 
Patrząc okiem w głąb zwróconym, 
Świat maluje Malarz Marzeń.

                                  Elżbieta Kalarus
  

Zapraszamy do galerii  Wystawa malarstwa Urszuli Pietras
  
Comments