Wernisaż prac powstałych podczas "Pleneru Malarskiego"

opublikowane: 30 paź 2012, 05:48 przez Biblioteka Zakrzówek   [ zaktualizowane 31 paź 2012, 01:49 ]

Dnia 21 czerwca 2012 roku w "Galerii Jednej Ściany" w Gminnym Domu Kultury odbył się wernisaż prezentujący prace powstałe podczas "Pleneru Malarskiego".

Oprócz młodych talentów (dzieci i młodzieży) wystawione zostały obrazy Pani Agnieszki Żołny oraz rodziny Młynarskich, Pana Jana, jego syna Zbigniewa i wnuka Łukasza.

Wernisaż otworzyła Pani Dyrektor GDK - Małgorzata Jamróz witając przybyłych gości , w tym- Pana Wójta Grzegorza Lemiechę , Panią Grażynę Ćwik – Lejwodę sekretarz gminy, Panią Edytę Bodys Dyrektor Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku oraz Pana Andrzeja Gotnera z wydziału promocji w Kraśniku, reprezentującego Starostwo Powiatowe. To na jego ręce przekazane zostały podziękowania dla Starosty Pana Tadeusza Wojtaka za pomoc finansową udzieloną przy organizacji „Pleneru malarskiego”.

Obecne były uczestniczki pleneru w towarzystwie rodziców wraz z Panią Agnieszką Żołna , która była inicjatorką przeprowadzenia takich warsztatów malarskich, to pod jej pilnym okiem powstały te niezwykłe prace. Obecny na wystawie Pan Jan Młynarski podzielił się swoimi uwagami, dotyczącymi sztuki i pasji malarskiej, która towarzyszy mu od najmłodszych lat.

Pan Wójt wraz z Panem Andrzejem Gotnerem wręczyli wszystkim uczestnikom dyplomy wraz z nagrodami. Wyróżnienie otrzymały: Sylwia Pacholec, Patrycja Pacholec i Karolina Kuchno.

Ewa Łukasiewicz
Zapraszamy do Galerii zdjęć: