Wernisaż prac Haliny Drzewiej-Sosnówka

opublikowane: 6 maj 2020, 02:09 przez Gminny Dom Kultury w Zakrzówku   [ zaktualizowane 7 maj 2020, 01:27 ]
    Pani Halina Drzewiej-Sosnówka  mieszka i działa w Kolonii Rzeczyca Ziemiańska.
    Całe zycie pracowała w gospodarstwie rolnym, a rękodziełem zajmowała sie w wolnych chwilach. Obecnie będąc na emeryturze ma więcej czasu na swoje hobby. Poświęca go również działając aktywnie m.in. na rzecz loklanej społeczności. Jest członkinią: Rady Kobiet Powiatu Kraśnickiego. Lokalnej Grupy Działania Ziemi Kraśnickiej oraz KGW w Rzeczycy Księżej. Działa również w zarządzie Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Kraśniku. Aktywnie uczestniczy w kiermaszach rękodzieła.
     Rękodzieło, którym się zajmuje to: szydełk, druty i haft krzyżykowy, haft wstążeczkowy, bibułkarstwo: palmy wielkanocne i pająki (zdobią one m.in. Dom Kultury w Trzydniku Dużym i Polichnie). Jej haftowane obrazy przedstawiają głownie pejzaże i przyrodę. Jest to dopiero druga wystawa jej twórczości.
     Pania Halina jest również wspaniałą kucharką, autorką pasztetu z królika (na którego przepis znajduje sie w przewodniku kulinarnym "Trzy Krainy Smaku. Historia, Ludzie, Kuchnia" autorstwa Waldemara Sulisza). Wytwarza również wysmienite nalewki.


Comments