Wernisaż prac artysty–rzeźbiarza – Pana Andrzeja Mirończuka

opublikowane: 3 gru 2012, 00:03 przez Gminny Dom Kultury w Zakrzówku   [ zaktualizowane 3 gru 2012, 00:04 ]

    23 listopada w Galerii Jednej Ściany działającej przy Gminnym Domu Kultury w Zakrzówku odbył się wernisaż prac artysty – rzeźbiarza, Pana Andrzeja Mirończuka.

    Pan Andrzej jest amatorem, który swoją przygodę z rzeźbą rozpoczął 10 lat temu. Jego dzieła powstają przede wszystkim z drewna lipy i topoli, bo jak sam mówi, są to materiały łatwe do obróbki. Artysta najczęściej rzeźbi postać Maryi z Dzieciątkiem oraz rycerzy, ale wyrzeźbił również postacie Józefa Piłsudzkiego, Fryderyka Chopina i Jana Pawa II.

    Pan Mirończuk ma na swoim koncie wiele wystaw i sukcesów. W 2008 i 2009 roku zajął I miejsce w konkursie „Szopka zamojska”. Jego dzieła zachwycają szeroką rzeszę publiczności. Sam artysta skromnie mówi o sobie: „Moje prace podobają się ludziom, ja jednak zawsze czuję niedosyt, że można zrobić coś lepiej, dokładniej. Moja nauka wciąż trwa, zawsze stawiam sobie cel i dążę do niego”.

    Wystawa w GJŚ wywołała same pozytywne recenzje wśród uczestników. Pan Andrzej z przyjemnością opowiadał o swojej pracy, o tym co lubi rzeźbić, a także dlaczego właśnie to zajęcie jest jego pasją. Chętnie rozmawiał z ludźmi i odpowiadał na wszystkie pytania.

    Na zakończenie wernisażu podziękował pani Małgorzacie Jamróz – Dyrektor GDK za zaproszenie i zorganizowanie wystawy, a z rąk Wójta – Pana Grzegorza Lemiechy przyjął list, w którym zawarte zostały podziękowania za jego artystyczną działalność.

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem i obejrzenia fotorelacji z wernisażu.

Ċ
Gminny Dom Kultury w Zakrzówku,
3 gru 2012, 00:03