Wernisaż ekspozycji obrazów Marii Nastaj

opublikowane: 30 paź 2012, 05:38 przez Biblioteka Zakrzówek   [ zaktualizowane 31 paź 2012, 01:47 ]

,,Galeria Jednej Ściany” przeniesiona do Gminnego Domu Kultury w Zakrzówku, gościła 21 marca 2012r, 58 wystawę. Znajduje się obecnie w pomieszczeniu przeznaczonym na nową czytelnię, do którego zostanie przeniesiona biblioteka.

Wernisaż ekspozycji obrazów Marii Nastaj, emerytowanej nauczycielki z Parczewa, członkini PSNP w Lublinie, zgromadził liczne grono gości.

Swą obecnością to wydarzenie zaszczycił mi.in Wójt Grzegorz Lemiecha z pracownikami Urzędu Gminy, Przewodniczący Rady Gminy Zakrzówek Marek Drozd z radnymi, prezes SHR Jutrzenka Zbigniew Bryczek, dyrektor Banku Spółdzielczego Ziemi Kraśnickiej Halina Sekuła.

Przybyli dyrektorzy szkół, młodzież i dzieci z rodzicami zaproszone na wręczenie nagród i wyróżnień za zajmowane miejsca w konkursach ekologicznych, zorganizowanych w ramach realizowanego przez Urząd Gminy projektu ,,Przyjaciel Przyrody - edukacja ekologiczna w placówkach szkolno-wychowawczych Gminy Zakrzówek”

Dyplomy i nagrody książkowe laureatom konkursów wręczył Wójt Grzegorz Lemiecha z Dyrektorką Gminnego Domu Kultury p. Małgorzatą Jamróz.

Wernisaż rozpoczął się od powitania gości i autorki wyeksponowanych dzieł olejnych, akwarel i grafik Pani Marii Nastaj oraz powitania i podziękowania dla malarki Teresy Przydatek, autorki poprzedniej wystawy.

Powitanie gości z Lublina, Urzędowa, Janowa Lubelskiego, Niedrzwicy Kościelnej członków PSNP w Lublinie, którzy wcześniej prezentowali swoje obrazy, grafiki, fotografie, batiki (w GJŚ) mieszkańców naszej miejscowości.

Szczególnie gorące podziękowania należą się Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej Pani Teresie Stankiewicz, która gościła galerię od początku jej istnienia przez 11 lat, współorganizowała wernisaże, dbała o ich oprawę plastyczną.

W trakcie tego spotkania zabrani poinformowani zostali o przygotowaniach do wmurowania (w obecnym pomieszczeniu GJŚ) tablicy poświęconej pomysłodawcy i założycielowi galerii Zbigniewowi Nasiłowskiemu oraz planowanym plenerze ,,Ziemia milanowska sercem malowana”, dedykowanemu temu absolwentowi milanowskiego liceum.

Na zakończenie wernisażu chętni uczestnicy spotkania wpisywali się do księgi pamiątkowej autorki wystawy.

Podziękowania należą się członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich za przygotowanie, z własnych produktów, smacznego poczęstunku dla wszystkich zebranych gości.

J. Nasiłowska