Wernisaż Beaty Łukasik i spotkanie autorskie Honoraty Chmiel

opublikowane: 6 maj 2020, 02:47 przez Gminny Dom Kultury w Zakrzówku   [ zaktualizowane 7 maj 2020, 00:53 ]
    7 lutego 2019 roku odbyłsie wernisaż malarstwa Pani Beaty Łakasik, połączony ze spotkaniem autorskim z Panią Honoratą Chmiel.

    Beata Łukasik to rodowita mieszkanka Zakrzówka. Maluje amatorsko od 12 lat. Do malowania swoich pierwszych obrazów używała akwareli i pasteli, jednak najbliższa okazała się technika olejna. Tak mówi o sobie: „ Jest to moja pierwsza wystawa. Malarstwo to dla mnie ucieczka od codzienności, chwila relaksu i umysłowego wypoczynku. Sprawia mi ono ogromną przyjemność i daje pozytywną energię. Maluję amatorsko to co widzę i czuję najczęściej są to: pejzaże, stare chaty w zimowej scenerii, polne kwiaty - głównie maki.

    Honorata Chmiel mieszka od urodzenia w Majdanie-Grabinie. Twórczością literacką zajmuje się amatorsko ponad 30 lat. Jej wiersze były kilkukrotnie publikowane w Wieściach Zakrzowieckich. Od 2012r. należy do Klubu Seniora, działającego w GDK w Zakrzówku, dla którego tworzy skecze i piosenki. Od tamtej pory rokrocznie bierze udział w przeglądach i konkursach recytatorskich. W 2015r. zdobyła Nagrodę Główną w 16 Powiatowym Konkursie Wiersza Autorskiego w Trzydniku Dużym. Jej drugą pasją jest bibułkarstwo.


Comments